BLACK LION PICTURESIN TOIMISTO JA KOPIOVARASTO

Black Lion Pictures Oy
Salmelantie 6
88600 SOTKAMO
050-539 7399

ELOKUVIEN VARAUKSET JA TILAUKSET

Black Lion Pictures
Miika J. Norvanto
050-539 7399
miika@blacklionpictures.fi

 

Black Lion Pictures Oy on erikoistunut independent-elokuvien tuottamiseen ja levittämiseen kotimaisille sekä kansainvälisille markkinoille. Tunnetuimpia teoksia ovat ensimmäinen suomalainen supersankarielokuva RENDEL,  kaksi Jussi-ehdokuutta saavuttanut SAMURAI RAUNI REPOSAARELAINEN, räävitön kauhukomedia BUNNY THE KILLER THING ja ”Yleisö-Jussin” voittanut AUTOLLA NEPALIIN – UNELMIEN ELOKUVA.

Black Lion Pictures Oy on toiminut edelläkävijänä suomalaisen independent-elokuvan nousussa ja pyrkinyt auttamaan tekijöitä saamaan teoksiaan esille. Yrityksen toiminta keskittyy nykyään pääasiassa kansainvälisille markkinoille suunnattuihin tuotantoihin, joissa Black Lion Pictures toimii myös tuottajana.

 

miikanorvantoMiika J. Norvanto
Toimitusjohtaja / Tuottaja
+358 50 539 7399
miika@blacklionpictures.fi

Levityksestä ja tuotannoista päävastuussa on yhtiön toimitusjohtaja Miika J. Norvanto, joka on toiminut alalla jo vuodesta 1999 lähtien. Hän on tuottanut yli 200 TV-ohjelmaa ja elokuvaa.

 

piritanorvantoPirita Norvanto
Suunnittelu / Markkinointi
+358 40 722 1716
pirita@piritanorvanto.fi

Muotisuunnittelija Pirita Norvanto (TaM)  vastaa Black Lion Picturesin tuotannoissa puvustuksen ja maskeerauksen suunnittelusta. Lisäksi hän toimii yrityksen markkinointitehtävissä.

 

Trevor Morgan Doyle
Producer
+1 971 201 80 75
trevor@blacklionpictures.com

Trevor Morgan Doyle is a producer and filmmaker from Southern California. He works in Black Lion Pictures as a producer and is responsible for US and China productions.

 

Tmu

Teemu Karvonen
Linjatuottaja
+358 40 756 4639
teemu@blacklionpictures.com

Teemu Karvonen toimii Black Lion Picturesin tuotannoissa  linjatuottajana. Lisäksi  hän työskentelee tiedotusosastolla.

 

metesasiogluMete Sasioglu
Osatuottaja
+358 40 772 1167
mete@blacklionpictures.fi

Mete Sasioglu toimii Black Lion Picturesin tuotannoissa osatuottajana.

 

michaelhallMichael Hall
Director / Writer
+46 735 444 371
michael@blacklionpictures.fi

Michael works as a director / writer in Black Lion Pictures Ltd.