English   Suomeksi

BLACK LION PICTURES

TOIMISTO JA KOPIOVARASTO:
Black Lion Pictures Oy
Salmelantie 6
88600 SOTKAMO
050-400 8290


VARAUKSET JA TILAUKSET:
Black Lion Pictures
Miika J. Norvanto
miika@blacklionpictures.fi

Black Lion Pictures Oy on vuonna 1999 perustettu independent-elokuvien tuottamiseen ja levittämiseen kotimaisille sekä kansainvälisille markkinoille erikoistunut tuotantoyhtiö.

Tunnetuimpia teoksia ovat ensimmäinen täyspitkä suomalainen supersankarielokuva RENDEL,  kaksi Jussi-ehdokuutta saanut SAMURAI RAUNI REPOSAARELAINEN, räävitön kauhukomedia BUNNY THE KILLER THING ja ”Yleisö-Jussin” voittanut dokumenttielokuva AUTOLLA NEPALIIN – UNELMIEN ELOKUVA.

Black Lion Pictures Oy on toiminut edelläkävijänä suomalaisen independent-elokuvan nousussa ja pyrkinyt auttamaan tekijöitä saamaan teoksiaan esille. Keskitymme nykyään pääasiassa kansainvälisille markkinoille suunnattuihin tuotantoihin, joissa Black Lion Pictures toimii myös tuottajana.

YRITYKSEN TOIMIJAT

Miika J. Norvanto

Toimitusjohtaja / Tuottaja
miika@blacklionpictures.fi

Levityksestä ja tuotannoista päävastuussa on yhtiön toimitusjohtaja Miika J. Norvanto, joka on toiminut alalla jo vuodesta 1999 lähtien. Hän on tuottanut yli 200 TV-ohjelmaa ja elokuvaa.

Pirita Norvanto

Suunnittelija
pirita@piritanorvanto.fi

Muotisuunnittelija Pirita Norvanto (TaM) vastaa Black Lion Picturesin tuotannoissa puvustuksen ja maskeerauksen suunnittelusta. Lisäksi hän toimii yrityksen markkinointitehtävissä.

Maria Jokelainen

Maria Jokelainen

Taloushallinto
maria@blacklionpictures.fi

Maria Jokelainen vastaa yrityksen taloushallinnosta sekä toimii mukana tuotannoissa.

Sonja Rusanen

Sonja Rusanen

Markkinointikoordinaattori
sonja@kajawood.com

Sonja Rusanen toimii yrityksen markkinointikoordinaattorina sekä webmasterina.

Mete Sasioglu

Osatuottaja
mete@blacklionpictures.fi

Mete Sasioglu toimii Black Lion Picturesin tuotannoissa osatuottajana.

Michael Hall

Konsultti
michael@blacklionpictures.fi

Michael Hall toimii konsulttina Black Lion Picturesilla.

Toimisto & kopiovarasto

Salmelantie 6
88600 Sotkamo

Y-tunnus: 2470614-7

Ota yhteyttä

Some

© Copyright Black Lion Pictures Oy